Kontaktlecas

Kontaktlēcas Internetā – vienkārši un ērti!
Meklēšanas weblapa
Klientu servisa tālrunis: _278 55 215
Lāčplēša iela 14, 3.stāvs, 305.kabinets

You're currently on:

 
Paying Cards Paying Cards

Kādas kontaktlēcas izvēlēties?

Kontaktlēcas ir mūsdienīgakais redzes korekcijas veids. Lietošanā ērtas, nav redzamas, viegli kopjamas.

Taču kontaktlēcu izvēle ir tik plaša... Kā saprast, kuras tieši ir vispiemērotākās?

Kontaktlēcu izvēle ir atkarīga no dzīvesveida, lietošanas režīma, prasībām pret kontaktlēcu kvalitati, kā arī no acu veselības stāvokļa. Kontaktlēcas dažkārt ir laba izvēle arī tad, ja Jūs tās neplānojiet lietot ikdienā. Piemēram, sportojot: tās nemiglojas neatkarīgi no laikapstākļiem, nevar saplīst vai traumēt aci.

Kontaktlēcas var iedalīt divās lielās grupās: mīkstās un cietās. www.kontaktlecas24.lv var iegādāties tikai mīkstās kontaktlēcās, kas savukārt iedalās 2 grupās – hidrogēla un silikonhidrogēla. Hidrogēla kontaktlēcu kvalitāti ir diezgan vienkārši novērtēt: jo augstāks ūdens saturs, jo labāk kontaktlēca „elpo”. Jaunākās paaudzes kontaktlēcas ir silikonhidrogēla kontaktlēcas. Tām ir lieliska skābekļa caurlaidība, tās nav tik mīkstas kā hidrogēla lēcas, kas nozīmē, ka tās ir vieglāk ielikt un izņemt.

Kontaktlēcas var iedalīt arī pēc lietošanas termiņa:

  • Vienas dienas kontaktlēcas
  • Mēneša kontaktlēcas
  • Kontaktlēcas 3 un 6 mēnešiem
  • Nepārtrauktās lietošanas kontaktlēcas

Vienas dienas kontaktlēcas

Vienas dienas kontaktlēcas ir „visdraudzīgākās” Jūsu acīm, jo katru dienu Jūs lietosiet jaunu kontaktlēcu pāri, kas nozīmē to, ka Jūsu acis būs pasrgātas no netīrumu uzkrāsanās uz kontaktlēcas.

Šis kontaktlēcu veids ir īpaši piemērots tiem, kas nelieto lēcas katru dienu. Tās noteikti ir labākais risinājums tiem, kas sporto un bieži ceļo. Šīs lēcas ir labākā izvēle, ja negribat iegādāties kopšanas līdzekļus un rūpēties par kontaktlēcu tīrību. Ielieciet tās no rīta un vakarā vienkārši izmetiet tās!

Mēneša kontaktlēcas

Mēneša kontaktlēcas ir labākā izvele tiem, kas kontaktlēcas lieto ikdienā. Mēneša kontaktlēcas tiek ražotas no kvalitatīviem materiāliem: ūdens saturs šī veida kontaktlēcās ir vismaz 50%, tās lieliski „elpo”, līdz ar to nekaitē Jūsu acu veselībai. Ieteicamais lietošanas režīms ir šāds: vislabāk kontaktlēcas likt ne ilgāk kā uz 10 stundām, kā arī 1-2 reizes nedēļā ļaut acīm atpūsties – vilkt brilles.

Kontaktlēcas 3 – 6 mēnešiem

Šis kontaktlēcu veids bija populārs aptuveni 5 gadus atpakaļ, taču daudzi kontaktlēcu lietotāji, kas ir pierduši pie 3-6 mēnešu kontaktlēcām, tās lieto. Tā kā ūdens saturs kontaktlēcās nav augsts un skābekļa caurlaidība krietni atpalliek no mēneša kontaktlēcām, ir ieteicāms tās lietot līdz 8 stundām dienā.

Pagarinātās lietošanas kontaktlēcas

Nepārtrauktās lietošanas kontaktlēcas ir jaunākās paaudzes kontaktlēcas, kas tiek ražotas no silikonhidrogēla materiāla. Tās ir īpašas ar to, ka ir tik „elpojošas”, ka tās nav jāizņem pirms došanās gulēt. Mitrinošie komponenti rūpējas par acu veselību un pasargā no „sauso acu” sindroma, apsārtuma un noguruma. Silikonhidrogēla kontaktlēcas ir elastīgas attiecībā uz lietošanas režīmu, perfekti sader ar acu radzeni, līdz ar to garantē skaidru redzi un lietošanas komfortu.

Pagarinātās lietošanas kontaktlēcu lietošanas laiks ir no 1 līdz 4 nedēļām un ir atkarīgs no lēcu tipa. Pat ja ražotājs uzskata, ka kontaktlēcas var lietot līdz 4 nedēļām neizņemot tās, mēs tomēr rekomendējam izņemt pagarinātās lietosanas kontaktlēcas vismaz 1 reizi nedēļā.